לכל שאלה וייעוץ חייגו: 04-8671926

גילוי מרצון

גילוי מרצון

בשל המאבק בהון השחור, רשות המסים פרסמה "נוהל גילוי מרצון" במטרה לצמצם את ההון השחור אשר לא דווח על ידי ישראלים בישראל ובחו"ל. קיימת אפשרות לישראלים שלא דווחו למס הכנסה על הכנסות בארץ ו/או בחו"ל ועל ההון שלהם להגיש לרשות המסים ולבצע הליך גילוי מרצון אשר בעקבותיו הם ישלמו את המס כדין וכתוצאה מכך ימנעו מהליכים פליליים. "נוהל גילוי מרצון ב"הוראת שעה" תקף מיום 7 לספטמבר 2014 ועד ליום 31 בדצמבר 2016.

לאחר מכן יהיו אפשרויות מוגבלות יותר שבהן ניתן להימנע מהליכים פליליים כנגד בעלי חשבונות בנק בחו"ל/בעלי דירות מרובות או מעלימי מס אשר לא דיווחו על הונם/הכנסות שלהם.

על כל נישום/אדם המעוניין בביצוע ההליך מוטל לחץ גדול וקבלת החלטות מהירות וחשובות. לכן חשוב מאוד לכלכל את צעדיך ולבחור בדרך הנכונה והמתאימה ביותר ובאמצעות מומחים ואנשי מקצוע מתאימים.

הימנעות מהעמדה לדין פלילי

הרעיון מאחורי חקיקת חוקים אלו היא לאפשר לחייבים לשלם את חובם גם לאחר זמן רב מהמועד בו הם היו אמורים לשלמו. במקרים רבים, ובעת גילוי העלמות הכנסה ומס, יכולה הרשות לתבוע את הכספים בצירוף קנסות וריביות ואף להעמיד את החייבים לדין פלילי ואזרחי. גילוי מרצון מאפשר לכל חייב לשלם חובו במלואו ובתמורה הוא יהיה פטור מהעמדה לדין פלילי שאינו נעים כלל ועיקר. תהליך של העמדה לדין כולל חקירות ממושכות והגשת כתבי אישום אשר יכול להביא לכדי מאסר בפועל. האפשרות ניתנת לנישומים שונים, לבעלי עסקים, לבכירים בחברות ציבוריות שבצעו עבירות מס, ולישראלים אחרים אשר הינם עונים על הגדרת תושב ישראלי ויש להם נכסים בחו"ל שאינם מוצהרים לרשויות המס או הכנסות שלא דווחו במסגרת הצהרת הון למס הכנסה בהתאם לדין הקיים.

סיוע ממומחים

תהליך של גילוי מרצון הינו מורכב ויש חשש שהמעורבים בו יביאו עצמם לידי הפללה עצמית וקבלת החלטות לא נכונות. לכן, כדאי להיעזר בבעלי מקצוע מהשורה הראשונה הנתמכים גם בייעוץ משפטי צמוד. משרדנו, אברהם היימן ושות' רואי חשבון, מתמחה במתן שירותים שונים בתחום החשבונאות והמיסוי ובכלל זה תהליך של גילוי מרצון. הנוהל לגילוי מרצון כולל מספר מסלולים (מסלול רגיל, מסלול אנונימי, מסלול קצר) ולמשרדינו יש ניסיון רב בכלל המסלולים וכן בעשרות תיקי גילוי מרצון וכן אנו מציעים ללקוחתנו סיוע וליווי משפטי נוסף במידת הצורך.

ליעוץ וטיפול בכל נושא הגילוי מרצון אנא צרו קשר עם משרידנו בטלפון 04-8671926