לכל שאלה וייעוץ חייגו: 04-8671926

חשבות שכר

חשבות שכר

עובדים מועסקים במקומות עבודה שונים ועושים זאת בעיקר למען פרנסה. המשכורות בישראל משולמות לכל מועסק על בסיס חודשי. חשב השכר הוא האדם אשר אחראי על חישוב שכר העבודה של השכיר ותפקידו הוא לתרגם את הסכם השכר בין המעסיק לעובד על פי החוזה שקיים ביניהם, ואין זה משנה אם הוא קבוצתי או אישי. תלוש שכר העבודה המודרני הינו מורכב, יחסית, וכולל בתוכו אלמנטים רבים. יש, כמובן, את השכר החודשי שיכול להיות מבוסס על סכום חודשי או על חישוב של שעות עבודה. בתוך המרכיב הזה יש חישובי שעות נוספות על גוניהם השונים, חישוב שעות שבת וחג ועוד.

מיסים והפרשות

לשכר הבסיסי יש תוספות סוציאליות כמו חופש והבראה. יש הפרשות לפנסיה, לביטוח מנהלים וכיוצא בזה. לשכר יש להוסיף דמי נסיעות, לחשב את שווי הרכב הצמוד במידה ויש כזה. מתוך השכר יש לנכות מס הכנסה, ביטוח לאומי, מס בריאות, דמי קרנות השתלמות, פנסיה ועוד. כל אלה הם חישובי שכר בסיסיים המבוצעים לכל תלוש. משרדנו, "אברהם היימן ושות' רואי חשבון, מספק את כל השירותים הללו ואחרים נוספים.

תפקידים נוספים

חשב השכר מחשב גם פיצויי פיטורין, תשלומי הפנסיה ותשלומים חריגים אחרים המגיעים לעובדים אשר זכאים להם. חשב שכר מבצע חישובי שכר גם עבור חברות בינלאומיות אשר מעסיקות עובדים בישראל. חשב השכר אחראי לדווח לרואה החשבון על אופי התפקיד של העובד כדי לוודא שאכן משכורתו נערכת על פי החוק. חשב שכר חייב להיות מעודכן בחוקי עבודה וחוקי המדינה בגין תנאי ההעסקה וההפרשות של השכיר אשר מתעדכנים מעת לעת.

אחריות כבדה

אחריותו של חשב השכר הינה גבוהה מאוד. הוא חייב לוודא כל העת את תקינות הליך הזנת הנתונים. כל עסק קטן או גדול, ובוודאי ארגוני ענק חייבים לפעול על פי חוקי המדינה השונים. הכנת משכורת בצורה שאיננה תקינה עלולה לגרום להתמרמרות אצל העובדים ולהוביל לאי שקט תעשייתי שהינו כה נחוץ. יותר מכך, טעויות חמורות יכולות לגרום לעימותים מול רשויות המס ולהוביל לחילוקי דעות קשים, לקנסות, ובמקרים חמורים, גם לתביעות משפטיות. משרד רואי חשבון שלנו, "אברהם היימן ושות' רואי חשבון", מספק שירותי חשבות שכר למגוון עצום של לקוחות. אנו משתמשים בתוכנות חישובי שכר מודרניות אשר מסוגלות לערוך משכורות בצורה אוטומטית. יחד עם זאת, הזנת מערכות חישובי השכר נעשות על ידנו או בפיקוחנו. יש לכך חשיבות לכל ארגון או עסק המנפק תלושי שכר לעובדיו.

לבקשה הצעת מחיר השאר פרטים
Please leave this field empty.