לכל שאלה וייעוץ חייגו: 04-8671926

הערכת שווי חברה בחיפה

הערכת שווי חברה בחיפה

אנשים מקימים עסקים מתוך מטרה להתפרנס ולהרוויח. יש עסקים מגוונים והם מתנהלים בצורות שונות. אנשים אשר רוצים להיכנס לעולם העסקים עושים זאת בדרכים שונות. יש, כאמור, כאלו שבונים עסק מהיסוד ומפתחים אותו לאורך שנים. יש אחרים אשר רוכשים עסק קיים. יש חברות ענק שמבקשות לרכוש חברות מתחרות. יש חברות שרוצות להיכנס לנישה מקבילה או המשלימה את פעילותיהן והן מבקשות לרכוש חברות בתחום. לכל דרך יש את היתרונות והחסרונות שלה. אולם, תמיד כדאי להיכנס אל תוך ההרפתקה בצורה מחושבת עד כמה שניתן. והדבר אומר ביצוע בדיקות מקדימות במישורים שונים. בעיקר חשוב הדבר כאשר מבקשים להשקיע הון רב ברכישה.

הערכה למטרות שונות

משרדנו, אברהם היימן ושות' רואי חשבון, הממוקם בחיפה מייעץ רבות בנושאים אלו ומכין חוות דעת/הערכות שווי לכל לקוח שמבקש זאת. הערכת שווי חברה בחיפה נעשה גם למטרות אחרות נוספות. לעיתים, יש מי שרוצה להשקיע במניות ולקבל אחוזים ניכרים. ההשקעה יכולה להיעשות דרך הבורסה או על ידי פנייה לבעלי מניות אחרים. לעיתים, המטרה היא השתלטות עוינת, לעיתים הרצון הוא להפוך לבעל שליטה. בכל מקרה כזה יש צורך לדעת את השווי האמיתי ולהציע הצעה. ההצעה יכולה להיות בשווי דומה, מופחת או יקר מהערך הרשמי. מידע מוקדם מאפשר לרוכשים קבלת יתרון על פני האחרים. הערכות השווי משמשות גם לבעלי מניות של חברות פרטיות המעוניינים להציע את מניות שלהם למכירה למשקיעים ואינם יודעים להעריך נכונה את שווי המניות.

מיזוג, הנפקה ועוד

יש מקרים בהם רוצה חברה להפוך לציבורית ולהנפיק עצמה בבורסה. כך, היא יכולה לגייס כספים נכבדים לצורך השקעות והרחבת פעילות. הערכת השווי מוצגת לבורסה ולגורמים אחרים. יש מקרים הפוכים בהם קיימת חברה ציבורית הנסחרת בבורסה ובעלי רוב המניות רוצים להציע לציבור רכישת מניותיהם. בעת מיזוג בין חברות יש צורך להציג שווי כל אחד מהם על מנת לקבוע פרמטרים שונים בהסכם. שווי חברה נקבע על פי מספר אלמנטים חשובים ובראשם שווי הנכסים שלה בהפחתת כל התחייבויותיה. אלא, שהנתונים הללו הם היבשים וצריך להוסיף להם אלמנטים כמו: מוניטין, פטנטים, פיתוחים טכנולוגיים, תחזית תזרים מזומנים עתידית , איכות כוח האדם ועוד.

הכנת דו"ח הערכת שווי

אנו מסייעים לגופים שונים במשק בביצוע הערכות שווי לצרכים שונים במגוון רב של ענפים בארץ ובחו"ל. השירותים כוללים בעיקר: ביצוע הערכות שווי חברות, ביצוע הערכות שווי פרוייקטים, בחינת ירידת ערך וכו. הערכות שווי אלו מסייעות בקבלת החלטות כלכליות חשובות בחיים של עסק/משקיע.

לבקשה הצעת מחיר השאר פרטים
Please leave this field empty.